Wybór odpowiednich butów

Szukając odpowiednich butów można poczuć się jak szukając przysłowiowej igły w stogu siana. Jakie powinny być doskonałe buty do biegania? Jakie będą odpowiednie do treningu na siłowni? Jakie ubrać do gry w piłkę nożną? To tylko niektóre z zapytań, na które trzeba sobie odpowiedzieć. Jest jeszcze jedno: gdzie można odnaleźć dla siebie obuwie? Cóż, poniższe wiadomości mogą stać się dla Ciebie nadzwyczaj pomocne.

Do biegania

Jeśli chodzi o bieganie musisz {określić w jaki sposób to robisz. Znając swój chód będziesz w stanie określić dwa kluczowe elementy: stabilność i amortyzację. Stabilność będzie chronić stopy przed niepotrzebnymi ruchami, które mogą prowadzić do utraty zdrowia. Amortyzacja odpowiedzialna jest za absorpcję wstrząsów, aby te nie oddziaływały na organizm. Osoby chore na płaskostopie potrzebują większej stabilności i amortyzacji.

Piłka nożna

Wybór stosownych butów do gry w piłkę nożną jest niezwykle skomplikowany. Jeżeli sport ten będzie uprawiany na murawie najlepiej wybrać buty z plastikowymi ćwiekami. Metalowe kolce będą odpowiednie na błotniste lub brudne boisko. Jeżeli będzie się biegać po sztucznej trawie kołki powinny być mniejsze. Powodem jest to, że sztuczne powierzchnie mają skłonność do „trzymania” się butów. Niższe buty zwiększają mobilność.

Koszykówka

Jednym z kluczowych czynników wpływających na obuwie jest pozycja, na której się gra. Jeżeli jest się zawodnikiem grającym na przedzie pożądane będą buty z sporą amortyzacją i stabilnością, aby chronić nogi.

Na co dzień

Wybór butów na co dzień jest chyba najprostszy. W takim przypadku nie oczekujemy od nich przesadnej amortyzacji i stabilizacji.

Napisane dla obuwie Rieker.