iButy – blog modowy

Poszukujesz ergonomicznych butów? Oto porady, które Ci pomogą

Buty mogą być niezwykle atrakcyjne ze względu na design, lecz faktem jest, iż nie każde obuwie koniecznie musi być komfortowe dla Twoich stóp. Niektóre będą oszałamiać swoim wyglądem, lecz po paru godzinach w nich spędzonych zaczniesz czuć ból. Jedynym sposobem na wystrzałowy wygląd i poczucie pewności siebie jest skoncentrowanie się na komforcie. Jest parę rzeczy, które możesz uczynić aby zweryfikować, iż nabywasz najbardziej komfortowe buty dla Twoich stóp.

Sugestia 1 – Zdecyduj się na noszenie butów z zaokrąglonymi „nosami”. One są najlepsze, gdyż zapewniają, iż palce nie będą zmuszane do nienaturalnych pozycji, które będą dla nich niewygodne. Można też wybrać okrągłe albo kwadratowe, o ile będziesz pewien, iż będzie w nich wystarczająco dużo miejsca.

Sugestia 2 – Przed kupnem upewnij się, czy buty nie są dla Ciebie za ciężkie. Jeżeli są cięższe niż zwyczajne obuwie to mało prawdopodobne iż będzie się w nich dobrze chodzić. Mając na uwadze, że możesz być na nogach cały dzień powinieneś decydować się na lekkie obuwie, aby zanadto nie obciążać nóg.

Wskazówka 3 – Spróbuj spaceru na twardej powierzchni. Wzmocniona wykładzina w większości sklepów obuwniczych może sprawić, że będziesz w stanie stwierdzić, czy w przyszłości będą one wygodne. Przed zakupem spróbuj więc pospacerować na powierzchni jak kafelki albo drewno.

Wskazówka 4 – Rozważ odpowiednią amortyzację pod stopami w butach. Musisz upewnić się, że będziesz miał miękką podeszwę. Możesz to sprawdzić błyskawicznie przez „stukanie” podeszwą o podłogę. Dźwięk jak pukanie do drzwi oznaczać będzie, iż but nie posiada odpowiedniej amortyzacji.

Opublikowane dzięki obuwie Simen.